Elkészült a riasztóm prototípusa.
1.) Telepítettem Homebridge-be a `Homebridge Dummy` nevű plugint, amivel virtuális kapcsolókat lehet létrehozni. Egy ilyen kapcsoló természetesen megjelenik az Apple Home-ban is. Ez lesz a riasztó főkapcsolója.
2.) Node-RED-be telepítettem a `red-contrib-homebridge-automation` nevű plugint, így hozzáférhetek közvetlen a Homebridge eventekhez (a riasztó főkapcsoló állása, ami érdekel). #iot
Kővágó Zoltán
•Itt annyi bonyodalom volt, hogy a Node-RED csak úgy képes kommunikálni a Homebride-dzsel, ha egy subneten vannak. Mivel nálam Docker konténerben fut minden, és eddig saját hálózat volt nekik definiálva, ezért át kellett pakolnom minden appot hoszt networkre.
Ehhez át is kellett konfigolnom minden szolgáltatást, hogy `127.0.0.1`-re bindoljanak, hogy ne legyenek elérhetők kívülről.
3.) Telepítettem a `node-red-node-pushover` plugint a Pushover szolgáltatás eléréséhez.
Kővágó Zoltán
•És íme a flow. A riasztó főkapcsoló állapotát egy flow változóba mentem, ezt figyeli az alsó szálban az első switch node. A második meg az eventeket szűri, hogy csak nyitásra riasszon, zárásra ne.
Utolsó lépés pedig az lesz, hogy a távozásunkkal / érkezésünkkel fogom vezérelni a főkapcsolót. De ez már sima Apple Home automatizáció.
burgatshow
•ha van HomeKit hubod akkor egy fokkal konyebb egy Shortcuts alapu automation-nel. #burgatshowHomeIoT
Mert a Pushover hivhato sima REST-en.
Kővágó Zoltán
•